Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Kıskanç Kadınla Nasıl Baş Edilir?..

Mevsim

Cemâline Hüzün Düşürene
Aşk Olsun...
Yönetici
Forum Sorumlusu
Katılım
18 Tem 2020
Mesajlar
754
Tepkime puanı
136


Kıskançlık karşınızdaki insandan beklediğiniz ilgiyi alamadığınızda başlayan ve diğer insanlara özenme, çekememe olarak devam eden genellikle kadınlarla anılan bir tür davranıştır.

Kıskanç kadınla nasıl baş edilir?

1) İlgi gösterin
Tartışmaların ve anlaşmazlıkların baş problemlerinden biri ilgisizlik. Karşı cinse karşı gösterilecek ilgi kıskançlığı ve kıskançlığın boyutunu azaltır.

2) İletişimi artırın
İnsanların temel problemlerinden en çok sorun teşkil eden kavramı iletişimdir, çünkü insanlar karşıdaki insanları dinlemeyi ve anlamayı tercih etmek yerine geçiştirmeyi tercih ediyor. Karşınızdaki bireyi daha çok dinleyerek ve onunla daha çok iletişime geçerek kıskançlığın önüne geçebilirsiniz.

3) Değerli olduğunu hissettirin
Karşınızdaki insana değerli olduğunu, özel olduğunu hissettirin. Karşı cinse göstereceğiniz sevgi, davranış ve ilgi karşı cinste olumlu bir etki yaratır ve değerli olduğunu hissetmesini sağlar.

4) Sahiplendiğinizi gösterin
Kadınlarda kıskançlığın en önemli nedenlerden birid e sahiplenilmediğini düşünmekti. İnsanların temel duygusal ihtiyaçlarından biri ait olma isteğidir. Ait olmadığını hisseden kadın kıskançlık davranışını geliştirir.

5) Beraber hayaller kurun
Beraber yapacağınız işler, aktiviteler hem etkileşiminizi artırır hem de beraber geçireceğiniz zaman ilişkinizi yeniler. Bu sayede kıskançlık, öfke gibi duygular yerini birlikte geçirilen zamanlara ve hayallere bırakır.

6) Sevdiğinizi belli edin
Kıskanç kadınlar genelde sevilmediğini düşünür ve bunu takıntı haline getirir. Karşı cinsi sevdiğinizi ona sık sık göstermeniz takıntılarının yersiz olduğunu anlamasını sağlar ve kıskançlık davranışının körelmesine yardımcı olur.

7) Küçük süprizler yapın
Yapılan küçük süprizler karşı cinsi önemseyip ona değer verdiğinizi gösterir ve kıskançlık duygularını ortadan kaldırır.
 
Üst Alt