Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Kenan Işık Kimdir

Mevsim

Cemâline Hüzün Düşürene
Aşk Olsun...
Yönetici
Forum Sorumlusu
Katılım
18 Tem 2020
Mesajlar
1,048
Tepkime puanı
210
Kenan Işık kimdir son hali nasıl, öldü mü, eşi kim, aslen nereli hepsi Kenan Işık'ın biyografisinde. 1947 doğumlu olan Kenan Işık sağlık durumu çok merak ediliyor. Peki Kenan Işık nasıl, hastalığı ne?

1600807445186.png


Kenan Işık kimdir? Geçirmiş olduğu kaza sonrası bitkisel hayata giren ünlü sunucu Kenan Işık'ın sağlık durumu sevenleri tarafından merak ediliyor. Kenan Işık'ın son durumu nedir? Kenan Işık'ın sağlık durumu kötüye mi gidiyor? Kenan Işık kimdir? Eşi kim, kaç yaşında, aslen nereli, rol aldığı diziler ve filmler, Kenan Işık'ın hastalığı ne? gibi sorular merak ediliyor. yıldır bitkisel hayatta olan oyuncu Kenan Işık ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını derledik. İşte Kenan Işık ile ilgili tüm bilgiler ve hayatına ait detaylar biyografisinde.

KENAN IŞIK KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Kenan Işık 1947 tarihinde Malatya'da doğdu. Babası Devlet Demiryollarından emekli olan Kenan Işık bir memur çocuğu. Ailesi içinde sanatla uğraşan kimse olmamasına rağmen Kenan Işık ilkokulda hep tiyatro ile ilgili oldu. Kenan Işık orta okul döneminde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı, lise hayatında ise Ankara'da okurken Meydan Sahnesi'ne tiyatro ile ilgilenmiştir. Kenan Işık Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezundur. Ünlü tiyatrocu Kenan Işık 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

KENAN IŞIK'IN MESLEĞİ KARİYERİ NASIL İLERLEDİ?

Kenan Işık Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. 1974 yılından itibaren köşe yazarlığı yapmış olan Kenan Işık, Yeni Yüzyıl, Yeni Binyıl ve Akşam Gazeteleri'nde görev yapmıştır. Başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı "Dadı" adlı dizisinde rol almıştır. Ömer isimli karakterle evin babası rolünü canlandıran Kenan Işık'ın bu dizisi büyük beğeni almıştır. Kenan Işık bir dönem televizyon haberciliği de yapmış ve 2005 yılında Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sunmuştur. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyunculuğa devam etmiştir.

Kenan Işık'ın tüm Türkiye tarafından çok tanınması ve sevilmesi ise sunuculuğunu yaptığı Kim 500 Bin İster yarışması aracı olmuştur. Yarışmanın adı daha sonra Kim Milyoner Olmak İster olarak değişmiştir.

KENAN IŞIK'A NE OLDU SON HALİ NASIL SAĞLIK DURUMU NASIL?

21 Mart 2014 saunadayken yere düşen ve bilinci kapalı halde hastaneye kaldırılan Kenan Işık, hemen ameliyata alındı. Kenan Işık'ın kritik ameliyatı dört saat sürdü. Kenan Işık'ın hayati tehlikesinin sürdüğü açıklamaları yapılırken ünlü oyuncunun beyin kanaması geçirdiği açıklandı. Kenan Işık ameliyatı sonrası bitkisel hayata girdi. Bir süre Türkiye'de sonrası nda Almanya'da tedavisi devam eden Kenan Işık'ın hastalığı nedeniyle konuşamıyor ve yürüyemiyor. Bitkisel hayattaki Kenan Işık tedavisi evinde devam ediyor.

1600807476903.png


KENAN IŞIK EŞİ KİM AYLA ÇELİK İLE SEVGİLİ MİYDİ?

Kenan Işık'ın tedavisinde her an yanında olan eşi de merak ediliyor. Kenan Işık'ın eşi Beril Işık. Kenan Işık Beril Işık çifti ile 1981yılında evlendi. Kenan Işık ve Beril Işık çiftinin iki oğulları var. Kenan Işık hastalığı devam ederken özel hayatı ile de magazin gündemine gelmişti. Kenan Işık'ın hastalığı öncesi 2007 yılında Şarkıcı ve söz yazarı Ayla Çelik ile tanıştı. Bu yakınlık bir zaman sonra aşka dönüştü. Ayla Çelik Kenan Işık'ın teşviki ile söz yazmaya başladı. Kenan Işık İstanbul Devlet Tiyatrosu için yönettiği 'Antigone' adlı oyunun müziklerini de 2012 yılında Ayla Çelik'e yaptırdı.

Bağdat şarkısı ile tanınan Ayla Çelik bu şarkıyı Kenan Işık için yazdı. Şarkıcı Ayla Çelik 2016 yılında Kenan Işık'ın eşi Beril Çelik'ten Kenan Işık ile yaşadıkları aşk nedeniyle özür diledi ve bir dönem fırtınalı bir aşk yaşadığı Kenan Işık'ı ziyaret etmek etti. Bitkisel hayatta bir dönem aşk yaşadığı Kenan Işık'ı ziyaret eden Ayla Çelik'in bu ziyaret sırasında çok duygulandığı ve sinir krizi geçirdiğini de konuşuldu.

Kenan Işık'ın evliliği Beril Işık ile devam ederken bitkisel hayatta olan ünlü oyuncu Kenan Işık'ın tedavisi eşinin yardımı ile evinde devam ediyor.

KENAN IŞIK'IN ROL ALDIĞI DİZİLER VE PROGRAMLAR

1990-Hanımın Çiftliği
1991-Sızı
1993-Süper Baba
1997-Sıcak Saatler
2002-Yeşil Işık
2001- 2002 Dadı
2000- 2004 Kim Beş Yüz Milyar İster?
2004 - Sayın Bakanım
2005-2007Kim Beş Yüz Bin İster?
2007- Fikrimin İnce Gülü
2008 - Kim Bir Milyon İster?
2009 - Dünya Bir Oyun Sahnesi
2010- 2011 Kelimenin Gücü
2011 - 2014 Kim Milyoner Olmak İster?​
 
Üst Alt