Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Burun estetiği ile ilgili bunları biliyor musunuz?

Kaan

Yeni Üye
Katılım
14 Tem 2020
Mesajlar
2,078
Tepkime puanı
109

Yüz gelişimini tamamlamalı
Hem sağlık hem de güzellik açısından istenilen burun estetiği, genellikle yüz gelişimini tamamlamış çağlarda uygulanır. Ancak bazı durumlarda sağlık problemlerinden ötürü müdahaleler yapılabilir.

Ameliyat öncesi
Ameliyat olacak kişiler ameliyat öncesinde sigarayı bırakmalıdır. Ameliyat için sonbahar, kış ve ilkbahar ayları tercih edilmelidir. Ameliyat öncesi ağrı kesici ve aspirin türü ilaçlardan en az 1 hafta önce bırakılmalıdır. Soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar durumunda ameliyat ertelenir.

Burun estetiğinden ne beklenmeli?
İyi bir görüntü ve iyi nefes alabilmek estetik ameliyatı sonrası en önemli beklentilerdir. Bunun dışında doğallığı kaybetmemek en önemli nokta.

Kadın ve erkeklerde farklı
Buruna estetik bir müdahalede kadınlarda burun ucu, erkeklere göre daha kalkık olmalıdır.

Ameliyat sonrası
Ameliyattan sonra 2-3 gün dinlenmek gerekir. Atel ve bandajlar alınıncaya kadar dinlenmek uzmanlarca uygun görülür. Başı aşağı eğerek kitap, gazete okumak, telefona ya da bilgisayara bakmak iyileşme sürecini yavaşlatır. Havuz ve denize girmek için mevsimine göre 1-2 ay beklenmelidir. Ameliyat olduktan sonraki hafta alkol alımından, sert ve baharatlı gıdalardan, aşırı sıcak, nemli ortamlardan uzak durulması gerekir. Burnun yeni şeklinin tam anlamıyla oturması 6 ay ile 1 yıl arasında değişir.
 
Üst Alt